Krepšelis

Patarimai

Kaip įsirengti vandentiekį iš šulinio?

Jei vanduo šulinyje yra ne giliau 8-9 m nuo žemės paviršiaus, vandens tiekimo sistemą galima nesunkiai įsirengti pačiam. Pardavime siūlomi siurbliai su hidroforu, kurie automatiškai palaiko slėgį sistemoje. Toks siurblys paprastai statomas namo rūsyje, o nuo jo iki šulinio nutiesiamas įsiurbimo vamzdis (dažniausiai PE ). Vamzdžio vidinis diametras neturi būti mažesnis, nei siurblio įsiurbimo anga. Atstumas nuo šulinio iki namo neturėtų būti didesnis kaip 20m. Jei atstumas didesnis, siurbliui bus sunkiau siurbti, sumažės gaunamo vandens kiekis. Tokiu atveju reiktų rinktis siurblį su galingesniu varikliu.

Vamzdis klojamas tokiame gylyje, kad neužšaltų su nuolydžiu į šulinio pusę. Ant vamzdžio galo įrengiamas atbulinis vožtuvas. Pirmam paleidimui siurblio hidraulinė dalis ir įsiurbimo vamzdis užpildomi vandeniu. Belieka tik įjungti siurblį į tinklą.

Jei šulinio gylis didesnis, naudojami inžektoriniai siurbliai arba giluminiai siurbliai šuliniams. Pastarųjų įrengimas ir priežiūra paprastesnė nei inžektorinių.
Kaip teisingai pasirinkti giluminį siurblį?
Pirmiausia reikia žinoti gręžinio parametrus t.y. gręžinio statinį ir dinaminį vandens lygius, pilną gręžinio gylį ir vandens debitą. Šią informaciją galima rasti gręžinio pase arba paskambinti firmai, išgręžusiai gręžinį.

Renkamo siurblio našumas neturi viršyti gręžinio debito. Jeigu vanduo bus naudojamas tik buities reikmėms, vienos šeimos gyvenamam namui užtenka 1,5 m3/h siurblio našumo. Jeigu bus įrengiama stacionari vejos laistymo sistema, reikalingas didesnis vandens kiekis - nuo 2,5 m3/h, priklausomai nuo laistomo ploto dydžio.

Renkamo siurblio slėgis turi būti ne mažiau, kaip 2 bar. (įvade į namą). Jei bus laistymo sistema, siurblio slėgis turėtų būti 4 - 4,5 bar.