Close
(0) Prekė (- ės)
Prekių krepšelyje nėra
Prekių katalogas
  Filters
  Nustatymai
  Paieška

  Klinkerio ar betoninių trinkelių danga Jūsų kieme - misija įmanoma!

  Klinkerio ar betoninių trinkelių danga Jūsų kieme - misija įmanoma!

  Kiekvienas norime, kad aplinka, kurioje gyvename, būtų ne tik tvarkinga, bet ir praktiška, nereikalaujanti ypatingos priežiūros. Jei želdynus bei kitą augmeniją turite nuolat prižiūrėti ir puoselėti, tai trinkelėmis išklotų teritorijų priežiūrą galėsite pamiršti ilgam. Kviečiame susipažinti detaliau: kiek ir kokius darbus reikia atlikti, kol trinkelėmis galėsite žengti pirmuosius žingsnius.

  Betoninės ir klinkerinės Trinkelės išpopuliarėjo dėl kelių priežasčių: jos – tvirtos, patvarios ir ilgaamžės, jų klojimas – sąlyginai nesudėtingas, o spalvų, formų, rūšių ir pritaikymo įvairovė atveria plačias dizaino galimybes.
  Trinkelės gali būti naudojamos ne tik šaligatviams, gatvėms, daugiabučių kiemams ir net pramoninėms teritorijoms, kuriose važinėja sunkiasvoris transportas, bet ir takams ar įvažiavimams prie jūsų namų. Žinoma, kiekvienu atveju turi būti iš anksto numatoma, kokia apkrova veiks grindinio trinkeles, kad būtų galima tinkamai paruošti pagrindą.

  Pagrindas trinkelėms

  Viena svarbiausių užduočių – išsiaiškinti, koks gruntas yra toje vietoje, kurioje planuojate kloti trinkeles. Nuo to priklauso, kiek grunto teks nukasti. Jei radote priesmėlį – pasisekė, rekomenduojama nukasti apie 40–45 cm sluoksnį, o jei molį – teks dar padirbėti ir kasti giliau – apie 50–60 cm. Prieš imantis tolimesnių darbų, siekiant sustiprinti, stabilizuoti gruntą, plotą, kurį nukasėte, turėtumėte padengti vandeniui laidžiu geotekstilės audiniu. Geotekstilė šioje vietoje suveiks kaip armuojamas tinklas.

  Pasluoksniai trinkelių dangai

  Atėjo laikas „sumuštiniui“. Jei supratote, kad laikas priešpiečiams – skambinkite profesionalams, jei jūs vis dar su mumis – tęsiame toliau. Mūsų minimas „sumuštinis“ – tai pasluoksniai, nuo kurių kokybės priklausys trinkelių dangos tarnavimo laikas. Atkreipkite dėmesį: jei nukasus gruntą pagrindas – molis, reikia užpilti sluoksnį smėliu ir jį gerai sutankinti. Tuomet pilamas stambus žvyras (apie 30–35 cm pasluoksnis), kuris sutankinamas ne mažesne nei 150 kg vibro plokšte.

  Sutankinus žvyrą beriama stambi skalda, kurios sluoksnis priklauso nuo to, kokia apkrova veiks jau paklotas trinkeles. Jei trinkelės skirtos vaikščioti – užtenka iki 10 cm storio sluoksnio, jei automobilių stovėjimo aikštelė – apie 15 cm. Jei planuojama važiuoti sunkiasvorėmis mašinomis, gali tekti supilti apie 20 cm skaldos. Šį pasluoksnį taip pat privaloma kuo geriau sutankinti.

  Liko paskutinis išlyginamasis akmens dulkių – atsijų pasluoksnis. Atsižvelgiant į numatomas apkrovas, jis gali svyruoti nuo 1 iki 4 cm. Eilinį kartą pasidarbavus vibro plokšte, specialia liniuote reikia nubraukti perteklinį atsijų kiekį.

  Dažniausiai pasitaikančios pasluoksnių ruošimo klaidos – per ploni medžiagų sluoksniai bei netinkamas jų sutankinimas. Jei pataupysite medžiagoms ar atmestinai pažiūrėsite į šiame etape aprašytus darbus, tikėtina, kad jau netrukus teks tvarkyti trinkelių dangą dėl atsiradusių provėžų ar iškilnotų trinkelių.

  Nuotekos trinkelių klojimo vietose

  Besikaupiantis vanduo – pagrindinis trinkelių priešas, todėl nepamirškite nuolydžių ir nutekėjimo sistemų. Specialistai rekomenduoja vadovautis paprasta taisykle: 1 metrui dangos – 1 cm nuolydis. Vadovaudamiesi šia taisykle išvengsite vandens sankaupų ant trinkelių. Žinoma, ne visuose kiemuose ar teritorijose lengva apskaičiuoti nuolydžius, todėl, jei abejojate, verta pasikonsultuoti su profesionalais.

  Kaip apskaičiuoti reikalingą grindinio trinkelių kiekį?

  Kokį kiekį betoninių ar klinkerio trinkelių Jums reikia įsigyti, kad jų nepritrūktų ar nebūtų per daug? Prisiminkite penktos klasės matematikos temą apie geometrinių figūrų ploto apskaičiavimą. Ilgį padauginę iš pločio – gaunate plotą kvadratiniais vienetais ir jau galite formuoti užsakymą. Tiesa, nereiktų pamiršti patarlės, kad atsarga gėdos nedaro: įsigykite trinkelių šiek tiek daugiau, nei apskaičiavote. Dalį trinkelių pjaustysite, kad užsipildytumėte kampus ir šonus, todėl rekomenduojama jų įsigyti apie 10 proc. daugiau.

  Betoninės ar klinkerio trinkelės ?

  Rinkoje galite rasti iš įvairiausių medžiagų – molio, klinkerio, betono, granito ir kt., pagamintų trinkelių. Vis dėlto dažniausiai renkamasi tarp betoninių ar klinkerio trinkelių. Betoninės – vienos tvirčiausių ir patikimiausių. Nuo jų nesunku pašalinti nešvarumus, purvą. Jos patvarios ir ilgaamžės. Nors betoninių trinkelių yra įvairių spalvų, laikui bėgant jos gali prarasti pirminį atspalvį. Taigi, betoninės trinkelės yra praktiškas pasirinkimas norintiems turėti patikimą dangą, be to, jos yra pigesnės nei klinkerio trinkelės.

  Klinkerio trinkelės – pagamintos iš molio, ilgaamžės, patvarios, neprarandančios natūralios spalvos, lengvai prižiūrimos, plonesnės ir solidesnės, tiesa, brangesnės nei betoninės. Klinkerio trinkelių klojimo būdas šiek tiek sudėtingesnis, kadangi tarp jų reikia palikti nedidelius tarpelius.

  Trinkelių klojimas ?

  Pirmoji jūsų užduotis – pasirinkti trinkelių klojimo raštą. Kurį pasirinkti – priklauso ne tik nuo jūsų vizijos, kaip norėtumėte, kad atrodytų klojama teritorija, tačiau ir nuo rekomendacijų, ar pasirinktas raštas tiks konkrečiai vietai. Populiariausi raštai – „mūro sienos“ ( kai išklotos trinkelės atrodo lyg mūryta pastato siena) ir „eglutė“ – stabiliausias ir stipriausias raštas, naudojamas teritorijose, kuriose dangai tenka didesnės apkrovos. Kad trinkelės būtų klojamos tolygiai, reikia išlaikyti 90 laipsnių kampą. Nepasimesti ir nenukrypti padės per visą klojamos teritorijos ilgį bei plotį ištemptos virvės. Išklojus teritoriją klinkerinėmis ar betoninėmis trinkelėmis, ant jų pilamos atsijos, kuriomis užšluojami tarpai tarp trinkelių. Paskui trinkelės nušluojamos ir pasitelkus vibro plokštę su guminiu padu dar kartą gerai sutankinamos. Pakartotinai pilamos atsijos ir tarpai vėl užšluojami.

  Perimetro įtvirtinimas

  Kad paklotos trinkelės liktų savo vietose, neišsivaikščiotų, jos turi būti įtvirtintos borteliais. Dar kartą pagalvokite: kokia apkrova veiks trinkeles. Nuo to priklauso, ar jums reikės dėti gatvės bortus, universalius betoninius vejos bortelius ar plastikinius vejos bortelius, kurie dažniausiai naudojami privačiuose namų kiemuose. Trinkelių kraštus galima ir išbetonuoti, tačiau tai nėra rekomenduojama vietose, kur trinkelių teritorija ribosis su veja, kadangi betonas sausina žolę.

  Trinkelių įrengimas – ilgalaikis ir aplinkai draugiškas sprendimas, todėl tikrai verta skirti šiek tiek laiko plačiau pasidomėti jo subtilybėmis. Tuomet ir gautas rezultatas ne tik malonins akis, bet ir puikiai atitiks pagrindinę savo paskirtį, tarnauti jums ilgus metus.

  Norint darbus atlikti savo jėgomis reikės ne tik žinių. Kad darbai vyktų sklandžiai, iš anksto reikėtų pasirūpinti ne tik įprastais darbo įrankiais, tokiais kaip kastuvas, grėblys, matavimo juotos, gulsčiukas, bet ir keletu specialių. Trinkelių pjovimui jums reikės diskinio pjūklo arba kampinio šlifuoklio, grunto sutankinimui – vibro plokštės.

  Paklotas trinkeles geriausiai išlyginsite guminiu plaktuku. Pabaigai prireiks šluotos arba užšlavimo mašinos, kuria tarpus tarp tinklelių užpildysite atsijomis, o paskui švariai nušluosite paklotą trinkelių dangą.